Trenerkurs Vill i vann høsten 2020
Til nå er det satt opp ett Vill i vann trenerkurs høsten 2020:
- Tromsø, lørdag 12. september 2020. Kurset arrangeres fra kl. 10:00-19:30.
Om Vill i vann og trenerkurset:
Vill i vann skal være et alternativt aktivitetstilbud til klubbens trenings- og konkurransepartier for barn og unge som liker å være i vann men nødvendigvis ikke ønsker konkurrere aktivt. Gjennom Vill i vann skal deltakerne prøve seg i flere vannaktiviteter i klubben og som baserer seg på å ha det gøy i vann. Hensikten er å beholde barn og unge lengre i svømmeidrettene gjennom et differensiert aktivitetstilbud. Det er ikke et svømmeopplærings-tilbud, så deltagere må kunne minimum ferdigheter tilsvarende Selunge nivå i Norges Svømmeskole. Les mer om Vill i vann her.
En Vill i vann trener bør være kreativ, nysgjerrig og like å være aktiv i vann på flere forskjellige måter. Les mer om innhold i trenerkurs Vill i vann her.
Forkunnskaper:
Deltageren må ha godkjent minimum ett av følgende kurs:
- Videregående Instruktørkurs svømming
- Instruktørkurs synkron
- Instruktørkurs stup
- Instruktørkurs Minipolo
- Trener 1 (Må ha tatt del 1, 2, 3 og 4)
–> samt at alle må gjennomføre e-læring Vill i vann.
Hvis deltageren kun har Instruktørkurs må deltageren også gjennomføre tre e-lærings kurs fra Trener 1 Del 1: Trenerrollen, Barneidrettens verdigrunnlag og Aldersrelatert trening 1. All e-læring må gjennomføres før kursstart. Kursbevis må vises til kurslærer.
E-læring Vill i vann. (Trykk på link, logg deg inn med MinIdrett bruker, og trykk på link igjen)
E-læring Trener 1 Del 1. (Trykk på link, logg deg inn med MinIdrett bruker, og trykk på link igjen)
Kurset i Tromsø 12. september.
Sted: Gjennomføres i Tromsøbadet, Dramsvegen 190, 9010 Tromsø.
Tid: 10:00 – 19:30
Påmelding via MinIdrett.
Påmeldingsfrist: 04.09.20
Pris: 850 kr
Det serveres mat underveis i kurset. Ønskes mer mat må dette medbringes.
Du må ta med: skrivesaker, helst PC/nettbrett, svømmetøy og landtreningstøy, evt. ekstra mat. Kursmateriell blir tilsendt på mail før kursstart, ta derfor med PC/nettbrett.
Deltakeren må representere en klubb i Norges Svømmeforbund. Faktura for kurset blir sendt til klubb i etterkant.
Ved for få påmeldte kan kurs bli avlyst.
Gjeldene smittevernsregler vil bli fulgt gjennom kurset.
For spørsmål, ta kontakt med Cathrine Aa Dalen, cathrine@svomming.no